SK Viktoria Všestudy – TJ Sokol Jeviněves 3:2 (1:1)

Hráno dne 8. 4. 2006 od 16:30 hodin; rozhodčí: Bárta

Střídal: 75 minuta : Šíma ……… Seidl
Petr ……… Miňovský

Branky Všestud: Lorenc 2, Kišari

Žlutá karta: Tománek

V prvním Mistrovském utkání v roce 2006 jsme na našem trávníku přivítali hráče Jeviněvse, kteří nás na podzim na svém hřišti porazili 2:0. Už při srazu nás vzpružilo zjištění, že dorazila naše hokejová posila v podání Ladislava Slížka, který ještě dva dny před naším zápasem nastupoval v dresu Ústí nad Labem v baráži o hokejovou Extraligu proti Vsetínu. Kvalitu naší hry hned o mnoho procent roste.

Začneme ale od začátku, za velmi hezkého a slunečného počasí a před docela slušnou návštěvou se začal hrát docela svižný fotbal. Všestudy nastoupily ve svých tradičních sešívaných dresech, zatímco hostující Jeviněves v replikách sparťanských černo-bílých dresů, což bylo vzhledem k právě probíhajícímu derby pražských „S“ docela úsměvné.

Všestudy začaly utkání trošku volněji, ale časem se naše hra lepšila. Během prvních 15 minut nepůsobila naše obrana zrovna nejjistěji, docházelo ke špatnému přebírání hráčů a byl tam slabý důraz, hlavně v osobních soubojích. Postupem času se ale začínala srovnávat, občasné zaváhání dokázal náš stoper buď uhasit a nebo ve spolupráci se Satýnkem šanci soupeře zlikvidovat.

Naši útočnou hru tvořilo především duo Tesař, Slížek, a právě druhý jmenovaný svojí obávanou levačkou čím dál více zaměstnával hostující obranu. Běžela asi 20. minuta a po centru z levé strany se ocitl sám na velkém vápně Petr, jeho střela bohužel neměla patřičný směr. A jak se říká nedáš dostaneš – po hrubé chybě celé naší levé strany (Tománek, Švancara ) a jim sekundujícího Janíčka, se k balonu v poměru 3 na 1 dostal hostující hráč, našel nabíhajícího spoluhráče a otevření skóre nic nebránilo: 0:1.

To byla rána, kterou nikdo z nás nečekal, a také to bylo na následujících minutách znát. Trvalo asi pět minut, než se naše hra urovnala. Pak přišly naše šance. Opět se po centru z levé strany dostal k míči Petr, volil zpracování místo přímé střely, ale balon mu odskočil. Pak přišla akce po pravé straně a z levé strany nabíhal Švancara, který podstoupil souboj s brankářem hostí, ale ani po té jsme se nemohli radovat. Výsledkem byl pouze roh, jehož zahrávání se ujal Tesař. Na jeho střílený centr si dobře naskočil Lorenc, ale jeho hlavičku směřující do brány odvrátil hostující stoper. Pět minut na to, po akci z levé strany, se k míči dostal neúnavný Slížek, zatáhl balon až na brankovou čáru a na jeho centr si naběhl Lorenc a hlavou vyrovnal na poločasových 1:1.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním urvat tři body. Hned na začátku se Kišari po chybě hostující obrany nečekaně dostal sám před brankáře, avšak to zřejmě překvapilo i jeho samého, takže střela skončila těsně nad. Dobrý začátek druhé půle předznamenal naší mírnou převahu, která vydržela až do konce utkání. Navíc hostům pomalu docházely fyzické síly a hrozili jen dlouhými výkopy od brankáře. Ty ale naše obrana odvracela a začaly přicházet naše další šance.

Za hostující obránce si naběhl Petr a v samostatném úniku na brankáře zakončil jen do jeho rukou. Hned na to se po manévrech Slížka ve velkém vápně a po jeho zasekávačce ranou z 10 metrů rozvzpomněl na to, jaké je to dát gól, Kišari a převážil misky vah na naši stranu 2:1.

V 75. minutě došlo hned ke dvojnásobnému střídání na naší straně, kdy Seidl a Miňovský nahradili Šímu a Petra . Běžela 80. minuta, když byl po střetu ve vápně faulován Tesař a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jeho zahrávání se ujal Lorenc a bez problémů proměnil 3:1.

Tento gól jako by utlumil naši hru a soupeř se začal více prosazovat. Po chybě naší obrany hosté zahrávali standardní situaci, Satýnek špatně odhadl balon a hosté čtyři minuty před koncem snížili na 3:2. To je ještě více motivovalo k závěrečnému tlaku, ale až na pár závarů před naší šestnáctkou se k ničemu nedostali a stav se už k naší radosti nezměnil. Hlavně za druhý poločas zůstaly 3 body zaslouženě doma.

Zajímavost dne: Alespoň někde v sobotu vyhrály „sešívky“ nad Spartou :o)))

Střípky ze šatny: Dnešní zápas navštívila Aneta Langerová v podání Stanislava Tesaře