SK Viktoria Všestudy

zpracovali:
Katka & Honza

PTZ Nelahozeves B - SK Viktoria Všestudy 1:3 (1:0)

Hráno dne 16. 4. 2006 od 16:30 hodin; rozhodčí: Pos

Sestava:

Satýnek
Lorenc
ValoušekJaníčekŠíma
ŠvancaraSlížekTesařVencl
Petr L.Kišari

Střídal: 46. minuta: Vencl ... Janda
47. minuta: Kišari ... Smolík
68. minuta: Švancara ... Tománek

Branky Všestud: Slížek 2, Smolík

Žlutá karta: Šíma, Lorenc
Červená karta: Šíma

K druhému jarnímu mistrovskému utkání jsme zavítali na hřiště B-týmu PTZ Nelahozeves. Hned po příjezdu na hřiště nás málem sfouknul vichr prohánějící se nad místním stadiónkem, takže bylo jasné, že se dnes bude hrát zejména po zemi. Hlavním rozhodčím byl delegován pan Pos, který zápas odřídil v pohodě, s drobnými chybami na obou stranách.

Zápas začal opatrně z obou stran, nikdo nevěděl, co může očekávat od již výše zmíněného větru. Hra se odehrávala většinou uprostřed hřiště s naší menší převahou, která ale byla dána tím, že jsme hráli po větru. Veškeré náznaky šancí končily buď u brankářů, anebo nepřesnou přihrávkou. Teprve okolo 20. minuty dostala hra trochu spádu, což bohužel odnesl Koudy (Šíma Michal) žlutou kartou po poněkud tvrdším zákroku.

Pokus Slížka o centr do vápna málem překvapil domácího brankaře, míč ho s pomocí větru málem přeskočil, lízl ho jen konečky prstů a míč těsně minul tyč. Poté zahrozili domácí, do šancí se dostávali po stranách a hrozili nebezpečnými centry. Jeden z nich naše obrana odvrátila na roh a po jeho zahrání domácí nastřelili břevno.

Bohužel žluté varování nebral Koudy moc vážně a dál pokračoval ve své tvrdé hře, která nešla přehlédnout. Neunikla však ani pozornosti rozhodčího, a tak jsme už od 36. minuty hráli o deseti. A aby toho nebylo málo, tak po dalším brejku po straně a přihrávce před šestnáctku se před Satanem objevil zcela sám domácí hráč a v pohodě skóroval 1:0. Za tohoto stavu jsme odcházeli do kabin.

Do druhého poločasu poslal trenér za Vencla Feriho (Janda František). Hned po výkopu musel odstoupit Kišari, který se den před zápasem snažil vyrovnat Láďovi Slížkovi, přehnal to na inlinech a začal ho tahat stehenní sval. Místo něho naskočil do hry Smolík.

Začátek druhé půle navázal na nezáživnou hru obou mužstev z prvního poločasu, mírnou převahu tentokráte měli po větru hrající domácí. Vytvořili i šance, které však Satan nebo naše obrana v čele s Lorencem někdy i se štěstím vyřešili. Tady musím zmínit obětavost Ivoše, který k odolání domácích útoků nejednou použil své vlastní tělo, což asi nejvíce ocenila všestudská děvčata přítomná na tribuně. :o)))

Čas pomalu ubíhal. Běžela 70. minuta a po našem rychlém brejku se řítil sám na gólmana Janda, domácímu stoperovi nezbylo nic jiného než ho faulovat a byl po zásluze vyloučen. K následnému trestnému kopu dva metry za šestnáctkou se postavili Lorenc se Slížkem a druhý jmenovaný svojí levačkou po zaváhání domácího brankáře vyrovnal – 1:1.

Domácí byli tímto naším nečekaným gólem zaskočeni, my jsme naopak ožili a vycítili šanci na zvrat. Ten přišel o sedm minut později, když se z 25 metrů nádherně trefil opět Láďa Slížek – 1:2 Domácí pak všechny své síly vrhli do útoku ve snaze vyrovnat a jejich otevřenou obranu potrestal třetím gólem v jejich síti Smolík – 1:3.

A tak jsme si připsali do tabulky další důležité 3 body, i když toto vítězství by se dalo označit přívlastkem šťastné. Ale na to se historie ptát nebude.

Střípek v sobotu před zápasem: V sobotu se ve Všestudech na hřišti náhle zjevil Sojka a s úsměvem říká: „Tak vám přijedu na PTZ Nelahozeves a koukám – Všestudy maj nějaký nový dresy! A jdu blíž a nikoho neznám...“ Hrálo se až druhý den.


zapsal dřevák Kiška