SK Viktoria Všestudy

zpracovali:
Katka & Honza

Sokol Dřínov – SK Viktoria Všestudy 1:2 (1:0)

Hráno dne 21. 5. 2006 od 17:00 hodin; rozhodčí: Brych

Sestava:

Švancara J.
Lorenc
ValoušekŠímaŠvancara J.
PetrJaníčekSlížekJanda
HorčičkaKišari

Střídal: 25. minuta Tománek za Šímu
65. minuta Seidl za Kišariho

Branky Všestud: Slížek, Horčička

Žluté karty: Šíma, Janíček, Švancara

K zápasu jsme se vydali na horu Dřínov a cíl byl jasný, PORAZIT soupeře pohybujícího se v tabulce o pár bodů pod námi. K utkání jsme se sešli v hojném počtu, dalo by se říct, že možná v nejsilnějším složení. Jediný otazník visel nad Standou, který si z víkendového nohejbálku přivezl nakopnutý palec, který ho, jak se později ukázalo na hřiště nepustil.

Utkání začalo opatrně z obou stran, naši hru dirigoval Láďa Slížek, většina akcí soupeře šla přes Ferdu. Veškeré přihrávky vzduchem domácí obrana v pohodě odvracela, takže jsme museli hrát hlavně po zemi a po stranách. To se nám také celkem dařilo - hlavně zásluhou levé strany a jmenovitě Franty Jandy. K naší škodě jsme žádný centr do vápna nevyužili a úspěšní jsme nebyli ani z několika rohů. A jak už to tak bývá - bohužel udeřilo na druhé straně. Po nedorozumění naší obrany přišel centr do našeho vápna, kde si míč zpracoval a v pohodě k tyči zakončil domácí hráč - 0:1.

Gól nás sice zaskočil, ale pokračovali jsme dál ve své hře a zvláště Láďa s Ferim hýřili aktivitou, bohužel pro nás jejich snaha o zakončení a nebo o přihrávku gólem neskončila. Běžela asi 35. min., když se do vápna vřítil Franta Janda, byl jasně stažen domácím obráncem, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Zato se ozvala dost nepochopitelně asi 5 min. před poločasem, kdy odpískala malou domů domácímu týmu. Z nařízeného nepřímého kopu po přiťuknuti Ivoše vystřelil těsně vedla Láďa Slížek, a tak se šlo o poločase do kabin pro nás za nepříznivého stavu 0:1.

V kabině jsme si řekli, že musíme dál hrát naši hru a s tímto odhodláním jsme vyběhli znovu na trávník. Dá se říct, že se celý druhý poločas hrál zcela v naší režii, ale bylo to pořádné drama až do konce. Útoky se valily na domácí bránu zleva, zprava, ale veškeré naše pokusy končily bohužel ve křoví za dřínovskou brankou.

Branky jsme se dočkali kolem 60. min., kdy 5 metrů za vápnem napřáhl ke střele Láďa a uklidil míč nechytatelnou ranou k pravé tyči - 1:1. Remíza byla pro nás málo, a tak jsme do domácích bušili dál. Ti hrozili jen dlouhými balony, které v pohodě zachytávala naše obrana. Ta už hrála bez naší opory, bývalého kapitána Ivoše, který se posunul do zálohy a podporoval naši ofenzívu.

Domácí byli opravdu neškodní, a tak bylo jen otázkou, jestli udrží remízu, anebo my dáme vytoužený gól a zaslouženě vyhrajeme. Nakonec jsme se zaplaťpánbůh dočkali, když Horča konečně protrhl svou střeleckou smůlu, vběhl do šestnáctky a nedal domácímu brankáři šanci. A tak jsme si z hory Dřínov odváželi domů do Všestud velmi důležité 3 body.


zapsal Kiška