Vltavan Chvatěruby – SK Viktoria Všestudy 0:2 (0:0)

ValoušekŠímaŠvancara J.
PetrTesařSlížekJaníček
KišariJanda

Střídal: 20. minuta Tománek za Šímu
80. minuta Miňovský za Petra

Branky: Tománek, Janda

Žlutá karta: Švancara J.
Červená karta : Švancara

Tentokrát jsme k mistrovskému utkání zavítali do Chvatěrub, kde nás přivítal krásný nový areál s novými kabinami. Trávník vypadal na první pohled taky výborně, ale jen do té doby než jsme na něj vyběhli a zjistili, že zdání klame a jeho kvalita není nic moc.

Utkání začalo tlakem domácích, na kterých bylo vidět, že hrají o svou záchranu a i díky osobě našeho trenéra, který u nich dříve působil, byla jejich motivace veliká. Avšak ze svého tlaku nic nevytěžili a hra se pomalu vyrovnávala. Hrálo se především ve středu hřiště a náznaky šancí obou mužstev končili vždy ještě před šestnáckou. Žlutou kartu uviděl dost brzy Jirka Švancara, což se mu ve druhém poločase stalo osudným. Z naší sestavy vypadl ve 20. min. Koudy, kterému se opět ozvaly jeho problematická třísla. Místo něj naskočil do hry David Tománek. Hra obou mančaftů už se do poločasu nezměnila, byla vyrovnaná a když už se někdo probil do šance, tak spolehlivě zapracovaly obě obrany anebo oba brankáři. My jsme spíše hrozili z rychlých protiútoků, domácí zvláště ze standardních situací, kde uplatňovali svoji výškovou převahu. Gólový efekt to však nepřineslo, a tak se šlo o poločase do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas jsme zahájili na jedničku a už po pár minutách se do šance prokličkoval David Tománek a svou šanci bezpečně proměnil - 0:1 Pro domácí to byla rána, pro svou záchranu potřebovali vyhrát, a tak vrhli všechnu svoji snahu do útoku. Tím se otvírala jejich obrana pro naše ofenzivní hráče a bylo jen otázkou času, kdy se probijí do šancí. Ty opravdu přišly, na domácího brankáře se sám řítil Kiška, avšak potvrdil fakt, že mu při operaci kolene doktoři nechtěně vychýlili střeleckou mušku a ze své šance trefil jen tyč.

Naštěstí o chvilku později mu Franta Janda ukázal jak s nabídnutou šancí naložit a vedli jsme 0:2 Na domácích bylo postupně znát, že jim ubývají síly. Nejvíce to bylo poznat ve chvíli, kdy rozhodčí zcela po právu vyloučil po druhé žluté kartě zbytečně u postranní čáry faulujícího Jirku Švancaru, ale převaha o jednoho hráče v poli nebyla vůbec znát a Standa Tesař byl na levé straně zálohy neustále sám, takže většina našich útočných akcí šla přes něj.

Domácí byli opravdu neškodní a jejich ojedinělou akci zneškodnila svým skluzem naše obranná jistota Ivoš Lorenc. Utkání jsme proto dovedli v pohodě do vítězného konce, chvílema sice hrály hlavní roli emoce, kdy zvláště zbytečný faul našeho doktora Tománka na domácího brankáře vyvolal menší strkanici, takže náš viník schytal několik ran i přes okamžitou pomoc jeho bodyguarda Ládi Slížka. Nutno však dodat, že podobným nefér zákrokem se prezentoval i domácí útočník. A tak po 90. minutách dobře pískající rozhodčí utkání ukončil a my získali veledůležité body, které nám zaručily 100procentní jistotu účasti ve III. třídě i pro příští rok.