Sokol Jeviněves - SK Viktoria Všestudy 2:0 (1:0)

KolouchPetrSlachDenk
JandaMiňovský

Žlutá karta: Lorenc

Střídání: 70. min. Durst ..... za Miňovského

Už při srazu chyběli hráči, které buď sužuje zranění (Radek Kišari – natažený sval), byli vyloučení v minulém utkání anebo jsou na dovolené. Na lavičce zůstal i Petr Ročeň, o kterého máme zájem, ale jednání o jeho působení v našem klubu ještě nejsou u konce.

Tentokrát na sebe narazila družstva, která chtějí hrát spíše kombinační hru. Nás dost zlobila pravá strana, kde měl spoustu volného místa záložník domácích a většina akcí šla přes jeho stranu. Naše obrana však fungovala na 100 procent, a tak nepouštěla hráče domácích na dostřel od branky.

Běžela 20. minuta a po faulu u pravé strany hřiště a následném přímém kopu si za naše hráče naběhl domácí stoper a ranou z voleje otevřel skóre 1:0. Pak se zase hra držela spíše u středového kruhu s náznakem našich pár šancí, ale náš důraz a klid v koncovce a rvavost o každý metr zůstala asi doma. Neprosadil se ani Janda, ani Petr a ani Miňovský. Naše střely a akce končily mimo nebo je zastavila domácí obrana.

V poločase trenér nezasáhl do sestavy a naše odhodlání bylo velké a snaha vyrovnat též. Druhá půle začala naším mírným tlakem a domácí obrana i hra se spíše zaměřila na nakopávání dlouhých balonů, což naše obrana zvládala s přehledem. V jednu chvíli se dostal za obranu Janda, ale jeho únik nakonec obránci zastavili. Je vidět, jak naše mužstvo postrádá útočníka, který dokáže podržet balon, jít si pro faul, anebo vzít sám na sebe zodpovědnost. Při našem největším tlaku bohužel došlo k přečíslení naší obrany a po chybě Satýnka (který si nevykřikl, a zboural jak Jareše, tak hráče domácích) a po následném závaru dostali domácí zadarmo možnost rozehrávat rohový kop. A přišel trest: opět špatné držení útočícího hráče, špatná domluva obránců a brankáře a skóre 2:0.

Po tomto gólu asi 20 minut před koncem došel povel od trenéra k otevření hry. Lorenc se vytáhl na post útočníka a naše obrana hrála jen ve třech. Hra buď, a nebo se nám málem vymstila. Ještě asi třikrát se útočníci domácích proháněli po naší půlce, jak se jim zachtělo. Dopředu na našeho vytaženého stopera se mnoho míčů nedostalo, a když, tak byly buď hodně dlouhé, nebo zůstal sám mezi připravenou obranou domácích.

Závěrečné shrnutí: Bez útoku, dravosti a důrazu ve vápně soupeře bez vstřelené branky se zápas vyhrát nedá.