Miňovský, 35. min.
Kišari, 65. min.
Prantl, 69. min.

střídání:
28. min. Jareš za Tománka
60. min. Ročeň za Miňovského
75. min. Jaroš za Junka

K druhému mistrovskému utkání jsme zajížděli na hřiště Zálezlic, kde se nám v minulých letech moc nevedlo. Chyběli pouze Míra Kováč a stále nemocný Standa Tesař, jinak jsme se sešli v plné síle s minimálně 6 lidmi na střídání. Před zápasem nás ještě motivoval Franta Junek, který jako bývalý hráč Zálezlic slíbil za vítězství příspěvek do kasy. K němu se přidal trenér, a tak bylo o motivaci postaráno.

Hned na začátku na nás domácí vlítli a my se museli hned od první minuty bránit jejich náporu. Nepřehrávali nás ani tak fotbalovostí, jako spíš bojovností a větším tahem na bránu. A tak se ani nelze divit tomu, že jeden útočný atak jim vyšel, centr po zemi prošel celým naším vápnem až k jejich útočníkovi a my prohrávali 1:0. A aby toho nebylo málo, tak za dalších 5 minut jsme jeden z jejich dalších útoků zastavili jen za cenu faulu a penalty, kterou domácí proměnili a my prohrávali 2:0. Přiznávám, že po takovém průběhu mi hlavou proběhly myšlenky o debaklu, ale vše bylo naštěstí jinak.

Hra se postupem času vyrovnávala, i my jsme vystrčili růžky a občas pozlobili jejich obranu. Po jednom našem rohu Míňa hlavou se šťastnou tečí domácího obránce snížil na přijatelných 2:1, a tak i skončil první poločas. Bohužel ještě v jeho průběhu se uprostřed hřiště srazili doktor Tománek s truhlářem Švancarou a z tohoto střetu si David bohužel odnesl menší otřes mozku, musel střídat a na jeho místo nastoupil Peťa Jareš.

V kabině jsme si řekli, že není nic ztraceno, bojujeme dál a pokusíme se o obrat. První minuty druhého poločasu ukázali, že domácím postupně dochází síly, hráli prakticky bez zálohy a naši branku ohrožovali pouze dlouhými nakopávanými míči na své útočníky. Naše obrana však pracovala bezchybně a převaha naší zálohy se začala projevovat stále častěji a my začali domácí branku ohrožovat čím dál tím víc.

Několikrát nás sice v útočném snažení zastavil jejich pomezní rozhodčí, ale vyrovnání stejně nezabránil. Po jedné naší rychlé akci se míč dostal k našemu kapitánovi v dnešním utkání Radkovi “Kikině“ Kišarimu a ten chytrým lobem rozvlnil podruhé síť v domácí brance 2:2 Domácí byli v této fázi naprosto bezzubí, po faulu jsme rozehrávali trestný kop, odražený míč se dostal k volnému Jindrovi Prantlovi a ten dokonal obrat 2:3 pro Všestudy.

Po tomto gólu jsme měli ještě dost možností svůj náskok zvýšit, ale buď nás zastavil opět zdvižený ofsajdový praporek, anebo jsme své šance nedokázali gólově dotáhnout. V posledních 10 minutách měli domácí několik možností vyrovnat z nařízených trestných kopů na hranici naší šestnáctky. Naše branka však odolala, a tak jsme se dočkali vytouženého konce zápasu.

Co napsat závěrem? Jak už jsem psal – po hřišti běhalo mimo prvních minut úplně jiné mužstvo než v úvodním zápasu proti Spomyšli. I za nepříznivého stavu jsme bojovali, nehádali se mezi sebou a makali jeden za druhého. A tak jsme po mnoha nezdarech v minulých letech konečně odjížděli ze Zálezlic se třemi body v kapse.

zapsal: Kikina