SK Viktoria Všestudy – Rakovník 1:5 (1:3)

JandováDoušováCibulkováKácovská
ZemanováŠenkýřová

Střídala: 46 min. Ulrychová nastoupila do branky

Branky Všestud: Jandová

K prvnímu mistrovskému utkání žen přijel do Všestud Rakovník a nikdo po dlouhé zimní přestávce nemohl vědět, jak na tom který tým je. Bohužel jsme neměli k dispozici ani jednu z našich brankářek, takže se do svatyně postavila Topolová.

Hra začala celkem vyrovnaně a nejvíce bylo v první fázi živo kolem středového kruhu. Nicméně ve zhruba 15. minutě se po nedůsledném a zmateném jednání našich hráček v obraně ke střele dostala hostující hráčka a otevřela skóre 0:1.

Na naší hře byla znát i účast navrátilkyně Jandové, která po pravé straně táhla většina útočných akcí. Právě odtud přišla i jediná radost odpoledne, když si Jandová naběhla na míč ze středu hřiště a střelou ze strany srovnala na 1:1.

Poté si ale slabší chvilky vybrala naše obrana, která rozhodně nehrála na 100 %, takže změně skóre nedokázala zabránit. Dva rychlé protiútoky proto upravily ještě před koncem poločasu stav ukazatele na 1:3.

Do druhé půle nastoupily hráčky Všestud s novou brankařkou. Naneštěstí si Ulrychová vzala o několik čísel větší tepláky, které jí po zbytek zápasu padaly a musela si je proto držet.

Ale zpět ke hře: druhý poločas začal stejně jako první hrou v oblasti středu hřiště. Děvčata si dokonce dokázala vytvořit několik slibných akcí, kterým však chyběla koncovka. Bojovnost a vůle po vyrovnání našim hráčkám nechyběly. Bohužel snaha o skórování ponechala obranu otevřenější a to Rakovník využil, když dvěma góly jeho hráčky uzavřely skóre 1:5.

Do budoucna je ale jistě pozitivním signálem skutečnost, že se děvčata ani za nepříznivého stavu nevzdávají a snaží se zápas otočit. Věřme, že se příště jejich snaha více projeví i na skóre.

Střípek ze hry: Hráčka Ulrychová si před nástupem do branky na začátku druhého poločasu postěžovala: „Mně se tak klepou kolena.“ Na což se jí dostalo odpovědi: „Neboj, on si toho nikdo nevšimne, když máš tak velké tepláky.“